Bieg Czekoladowy

Nasz Ambasador, olimpijczyk Jan Szymański wręczy medale dzieciom!

Janek znany jest nie tylko polskim kibicom sportowym. To łyżwiarz szybki (panczenista), wielokrotny triumfator zawodów Pucharu Świata, wielokrotny mistrz Polski seniorów, brązowy medalista mistrzostw świata w łyżwiarstwie szybkim (2013) i Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi (2014) oraz rolkarz i triathlonista.

Już w tym roku podczas walentynkowej edycji 7. Biegu Czekoladowego nie tylko dzieciaki miały okazję poznać i porozmawiać z naszym Ambasadorem. Już w sobotę będzie wręczał dzieciom medale na biegu i poprowadzi zajęcia w strefie Akademii Młodych Olimpijczyków.

Janek zaczynał przygodę ze sportem już jako chłopiec. Jego tata Marek Szymański był jego pierwszym trenerem w jeździe na … łyżworolkach. Często można ich było spotkać nad poznańską Maltą. W tym roku spróbował sił w triathlonie. Z powodzeniem startuje też w wyścigach kolarskich. Jako Ambasador Biegu Czekoladowego będzie w szczególności promował potrzebę aktywności sportowej wśród dzieci i młodzieży w działaniach Akademii Młodych Olimpijczyków.

Fot. FB, Twitter Jan Szymański i azs.pl