Bieg Czekoladowy

Dziękujemy !!! Letnie wakacje uważamy za otwarte !

To było prawdziwe otwarcie sezonu wakacyjnego! Na biegowo i czekoladowo! Prawie 600 biegaczek, biegaczy, miłośników nordic walking oraz kibiców wspólnie spędziło aktywnie kilka godzin. Były startowe emocje, niezapomniane debiuty, pierwsze 100 metrów dla maluchów i przybicie “piątki” dla starszych uczestników. Gospodarzem była Przystań Poznania, centrum wioślarstwa i kajakarstwa oraz … biegania.

Festiwal biegania pod znakiem czekolady otworzyli najmłodsi biegacze. Ponad dwieście dzieciaków pobiegło na dystansach od 100 m do 900 m. W tych biegach kształtujemy zasady Fair Play i wszystkie dzieci, niezależnie od zajętego miejsca, otrzymują takie same pakiety i niespodzianki na mecie.

Na trasie biegu na 5 km spadł nieoczekiwanie … deszcz … za sprawą naszych nieocenionych przyjaciół ze Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu. Przez kurtynę wodną biegacze i kijkarze przebiegali dwukrotnie podczas wyścigu.

W ramach biegu rozegrane zostały Letnie Mistrzostwa Strażaków o Puchar Komendanta SA PSP w Poznaniu. Kadeci nie tylko rywalizowali na trasie, ale pilnowali też porządku, a zespół ratownictwa medycznego pod kierownictwem Sebastiana Budyły zapewnił bezpieczeństwo. Na trasie stały dwie karetki, a lotny patrol na quadzie najpierw pilotował z Przemkiem Walewskim, dyrektorem biegu, czołówkę, a następnie zabezpieczał końcówkę wyścigu.

Na mecie medale wręczali m.in. olimpijczyk Jan Szymański, dr Martyna Nowak, olimpijski psycholog sportu i oczywiście dr Maciej Nowak, legenda polskiej medycyny sportowej i szef Centrum Medycznego Dynasplint w Poznaniu. Jak się przekonaliście, medal był w “smaku lata”, podobnie jak atmosfera podczas całej imprezy.

Po biegach był czas na posmakowanie lodów, zmrożonego arbuza i animacje w Strefie Młodych Olimpijczyków. Podczas dekoracji o atrakcje zadbali nasi Partnerzy – DoMix, Chocolissimo, Millano Group (Hibbi), GUMAR, Index Food (Loacker), Termy Maltańskie, Libell. Czekoladowe trofea przygotowane przez Chocolissimo pokazały, że nawet piwo może być z … czekolady.

Nasz Główny Partner DoMix – z szefem Waldemarem Bąkiem – po raz kolejny zorganizował konkurs dla tych, co zostali do końca. Wygrać można było atrakcyjny sprzęt AGD. Już w tej chwili możemy uchylić rąbek tajemnicy, że nagrodą w konkursie w 9. Biegu Czekoladowym – Smak Lata będzie oryginalna, limitowana lodówka SMEG …

Wyniki Biegu na 5 km

Wyniki Marszu NW na 5 km

Wkrótce szersza relacja i linki do galerii medialnych

———————————————————————————————————————————

Dziękujemy serdecznie za życzliwość i wsparcie naszym Partnerom: Przystani Posnania, Dynasplint, DoMix AGD Poznań, Drukarni Sprint,Formthotics Poland, Chocolissimo, Index Food (Loacker), Millano Group (Hibbi), Szkole Aspirantów PSP w Poznaniu, Termom Maltańskim, firmie GUMAR.

Trudno sobie wyobrazić Bieg Czekoladowy bez wspaniałych biegowych Przyjaciół: Klaudii Walewskiej, Krzysztofa Woźniaka, Martyny Nowak, Natalii Bukowieckiej, Marioli Szemiel – Afek, Małgorzaty Kosmaczewskiej, bryg. Tomasza Wiśniewskiego, Sebastiana Budyły oraz “głosu” na starcie i mecie czyli Lecha Łukomskiego i muzycznego realizatora Krzysztofa Cichego. Od początku Oficjalnym Fotogramem Biegu Czekoladowego jest Maciek Kopiński, a impresje fotograficzne są też dziełem Sandry Afek, Edyty Lemańskiej, Hernik Team, a wideoklipy to domena Rafała Afka.. Profesjonalny pomiar czasu to praca Plus Timing z Tomkiem Zeńczakiem.

Dziękujemy wszystkim poznańskim i ogólnopolskim mediom za zrozumienie idei Biegu Czekoladowego i propagowanie zdrowego, aktywnego stylu życia.

Panu Maciejowi i Panu Staszkowi za logistyczne wsparcie, profesjonalnej obsłudze z firmy cateringowej Impreza. Nie sposób wymienić wszystkich ludzi dobrej woli … Dziękujemy!

Niech moc czekolady będzie z Wami 🙂

Przemek Walewski i Maciej Nowak