Bieg Czekoladowy

Zimowe Mistrzostwa Strażaków podczas Biegu Czekoladowego

W ramach V Biegu Czekoladowego na nadwarciańskich bulwarach odbyły się po raz pierwszy Zimowe Mistrzostwa Wielkopolski Strażaków PSP i OSP na dystansie 5 km o Puchar Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

W zawodach wystartowali reprezentanci jednostek i strażnic z całej Wielkopolski w tym trzech reprezentantów Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. To oni wiedli prym na 5-kilometrowej trasie.
Najlepszym wśród strażaków okazał się kadet Piotr Ilski (jednocześnie drugi w klasyfikacji open), który pokonał trasę w czasie 18:11, a zaraz za nim na podium uplasował się kadet Marcin Naruszewicz (19:34). Na trzecim miejscu finiszował Tomasz Dąbek ze Strzałkowa (PRO366) z czasem 19:58.Wśród kobiet tytuł mistrzowski wywalczyła z czasem 28:44 Izabela Kujawa z Wągrowca reprezentująca PSP Poznań , która wyprzedziła Anitę Kowalczyk z Jemielna.

Puchary w imieniu Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP bryg. Andrzeja Bartkowiaka wręczył kpt. Gniewomir Kwas.

Należy podkreślić, że kadeci Szkoły Aspirantów brali również czynny udział w zabezpieczeniu trasy biegu.

Tekst: kpt. Paweł Sekura, mł. kpt. Tomasz Twardowski – SA PSP w Poznaniu