Bieg Czekoladowy

Walentynkowa fiesta na 14. Biegu Czekoladowym-Słodkie Walentynki

Prawie 300 biegaczek i biegaczy oraz miłośników nordic walking wzięło udział w 14. Biegu Czekoladowego – Słodkie Walentynki. Start i meta tradycyjnie znajdowały się przed Przystanią “Posnania”.

Uśmiechy, radość ze spotkania znajomych z biegowych tras, wspólne zdjęcia oraz emocje na trasie to tylko niektóre znaki rozpoznawcze Biegu Czekoladowego. W pakietach uczestnicy znaleźli czekoladowe rarytasy z fabryki MILLANO, Partnera Głównego Biegu Czekoladowego.

Festiwal czekoladowo-walentynkowego biegania o godzinie 10.00 rozpoczęły dzieci, z których najmłodsze miało 4 lata. Z uśmiechami na twarzach, ale z mocną determinacją dotarcia jak najszybciej na metę mknęły na swoich dystansach, dostosowanych do wieku. Każde dziecko otrzymało taki sam jak dorośli, słodki poczęstunek i wzięły udział w losowaniu nagród ufundowanych przez DoMIX AGD Poznań.

O godzinie 11.00 doktor Maciej Nowak, współorganizator biegu, strzałem z pistoletu startowego puścił biegaczy i kijkarzy, którzy do pokonania mieli 5 km bulwarami nad Wartą. Z numerem “1” pobiegła Renata Hałas, która powtórnie wylicytowała “jedynkę” za 1000 złotych, którą wcześniej wylicytowała Katarzyna Bąk za 500 zł. Cała pula 1500 złotych wsparła leczenie 7-letniego Kacperka z Kalisza, podopiecznego Fundacji SiePomaga.

Od początku ostre tempo wyselekcjonowało czołówkę. Jak pierwszy finiszował Grzegorz Michalak z Poznania w dobrym czasie 16:56. wyprzedzając Marcina Stokowskiego z Pobiedzisk dosłownie o kilka metrów (16:58), a na trzecim miejscu uplasował się Dawid Jagła z Jarocina (17:37).

Wśród pań zwyciężyła ubiegłoroczna triumfatorka Sylwia Wiśniewska ze Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu (20:00) przed Anną Wiśniewską z Poznania (20:50) i inną Poznanianką Katarzyną Pasieką (21:49).

Mocne tempo dyktowali też kijkarze. Najszybciej na mecie zameldował się Łukasz Wajchert z Inowrocławia (36:57), wyprzedzając Jacka Guzka z Nowego Tomyśla (37:27) oraz Pawła Fedorskiego z Sulechowa (37:28). Wśród kobiet najlepszą w rywalizacji nordic walking okazała się Arleta Kowalewska z Murowanej Gośliny (36:43) przed Moniką Komischke z Poznania (38:05) i Renatą Jarczewską z Goleniowa (38:57).

W ramach biegu rozgrywane były VIII Zimowe Mistrzostwa Strażaków, w których zwyciężył reprezentant Szkoły Aspirantów PSP (20:21), wyprzedzając swojego kolegę ze szkoły Sebastiana Polinceusza (22:00) i Tomasza Dąbka z OSP Strzałkowo (24:08). Wśród strażaczek zwyciężyła triumfatorka kategorii generalnej kobiet Sylwia Wasilewska z SA PSP w Poznaniu (20:00) przed reprezentującą również SA PSP w Poznaniu Sonią Zawadą (26:03).

Najstarszym uczestnikiem biegu był 73-letni Aleksander Majłowski z Gorzowa Wielkopolskiego (26:51) a jego żona 70-letnia Irena Majłowska najstarszą uczestniczką (26:35).

Fot. Maciej Kopiński i Andrzej Skubiszak

PARTNERZY: Centrum Medyczne DYNASPLINT, FORMTHOTICS POLAND, PRZYSTAŃ POSNANIA, MILLANO GROUP, DOMIX AGD POZNAŃ, TRIGAR.PL, TERMY MALTAŃSKIE, DRUKARNIA SPRINT, SZKOŁA ASPIRANTÓW PSP W POZNANIU, BIEGAJ I ZWIEDZAJ, GUMAR, WSZYSTKOOBIEGANIU.PL

Kolejna 15. edycja Biegu Czekoladowego-Smak Lata 24 czerwca 2023 r. tradycyjnie w pierwszy dzień wakacji. Do zobaczenia 🙂

Wyniki Biegu 5 km

Wyniki Marszu NW 5 km