Bieg Czekoladowy

Start i meta przy Przystani “Posnania” nad Wartą!

Biuro i depozyt w dniu zawodów mieści się w budynku  Przystani “Posnania” (w pobliżu mostu Królowej Jadwigi). Zaraz w pobliżu znajdują się start i meta. Biegi dzieci rozpoczynają się o godz. 9.00, a Bieg i Marsz na 5 km o godz. 10.00.  Tutaj kliknij, by sprawdzić jak dojechać.

W dniu zawodów będzie można odebrać pakiet w Biurze Zawodów (Przystań “Posnania”, ul. Wioślarska 72 w Poznaniu, okolice startu i mety) w godzinach 8.00 – 9.15. Przystań “Posnania” jest Oficjalnym Partnerem i Gospodarzem Biegu Czekoladowego. Budynek znajduje się nad Wartą przy moście Królowej Jadwigi. Bardzo dogodny dojazd tramwajem. Zaparkować można na Osiedlu Piastowskim.


Przystań “Posnania” to malownicze i ważne miejsce na mapie sportowej Poznania.

Klub fitness, w którym każdy znajdzie coś dla siebie, zarówno trening na siłowni jak i szereg zajęć grupowych. Tu możesz zdobywać i doskonalić swoją formę pod okiem profesjonalistów a także dobrze się bawić z innymi na zajęciach grupowych.

Wioślarstwo jest sportem olimpijskim, polegającym na wprowadzeniu w ruch łodzi pływającej po wodzie przy użyciu siły mięśni wioślarza, używającego wioseł jako dźwigni prostej. Wioślarz siedzi plecami do zasadniczego kierunku ruchu łodzi. W łodzi wioślarskiej wszystkie części nośne, w tym również osie elementów ruchomych, muszą być trwale przymocowane do kadłuba łodzi, z wyjątkiem wózka, który porusza się po szynach wzdłuż osi podłużnej łodzi. Łodzie poruszane są przy pomocy wioseł opartych w obrotowych dulkach znajdujących się na odsadniach przymocowanych do burt łodzi. Sternik w osadach ze sternikiem, w przeciwieństwie do wioślarzy, zwrócony jest twarzą w kierunku płynięcia łodzi, leżąc w części dziobowej lub siedząc z tyłu.

Kajakarstwo klasyczne (czasem można spotkać się z określeniem kajakarstwo regatowe) to najstarsza i najczęściej uprawiana dyscyplina. Polega ona na przepłynięciu określonego odcinka akwenu wodnego (jeziora, rzeki) w jak najszybszym tempie. W profesjonalnych zawodach wyścigi odbywają się na czterech dystansach: sprint (200 metrów) 500 metrów, 1000 metrów i wreszcie na najdłuższym, iście maratońskim dystansie 10 kilometrów. Ścigać można się w składach jedno-, dwu- i czteroosobowych (oczywiście liczba osób w poszczególnych ekipach musi być taka sama w obrębie jednego wyścigu). W kajakarstwie klasycznym można startować na sprzęcie typu kajak lub kanadyjka (przyjęto zasadę, że zawodnicy pływający w kajakach oznaczani są dużą literą K, natomiast uczestnicy ścigający się w kanadyjkach – dużą literą C).


Zapraszamy też do letniego  ogródka na terenie Przystani Posnania na kawę i ciacho!