Bieg Czekoladowy

Orto Med Sport producent rollerów OMS ROLL w gronie naszych Partnerów

Naszym i Orto Med Sport celem jest sprawienie, aby nowoczesne metody leczenia i rehabilitacji ortopedycznej były dostępne na polskim rynku nie tylko dla profesjonalnych sportowców w wielkich miastach, ale również dla tych, co sport uprawiają amatorsko.

Jak mówi sam założyciel Orto Med Sport, lek. Bartłomiej Kacprzak: “Chciałbym, żeby pacjent przyszedł do nas tylko raz”. Niejednokrotnie po wysiłku fizycznym i intensywnych ćwiczeniach, odczuwamy ból, który pojawił się nagle i nie mija, mimo że daliśmy sobie czas, na regenerację.Powięź, bo to z nią związany jest ten ból, jest cienką błonką, która otacza wszystkie mięśnie. W czasie treningu, kiedy powtarzamy cyklicznie i pod obciążeniem te same ruchy sprawiamy, że powięź się napręża i w niektórych miejscach skleja z mięśniami. Wtedy, zmniejsza się elastyczność mięśni, krew ma do takich miejsc utrudniony dostęp, nie dotleniając ich odpowiednio. Krew nie transportuje w odpowiednim tempie tlenu i substancji odżywczych, a szkodliwe produkty przemiany materii, nie są usuwane – tak powstają mięśniowo-powięziowe punkty spustowe i pojawia się ból.

Automasaż, uwalnia punkty spustowe i sprawia, że pod wpływem ucisku, dane struktury rozluźniają się i powięź odkleja się od mięśnia. Powięź wpływa na sposób poruszania się, na postawę i percepcję bólu. Jej rozluźnianie przez rolowanie, przyspiesza regenerację, zmniejsza potreningową bolesność mięśni, rozluźnia. I ten niepozorny roller, nam w tym pomaga. Wystarczy 15-30 minut rolowania dziennie (lub co drugi dzień), by zredukować nagromadzone napięcie i narastający ból. Rolowanie rozluźnia i relaksuje, dla tych z nas, którzy pracują w stresie, jest doskonałym pomysłem na ułatwienie sobie zaśnięcia.
Rolowanie działa podobnie, jak masaż sportowy, z tą różnicą, że możemy wykonać je sami! Dlatego tak istotnym jest, by stało się ono naszym nawykiem, jak podstawowe codzienne czynności związane z higienicznym trybem życia. Tym bardziej, że zdrowie i sprawność fizyczna, dla każdego z nas, jest priorytetem.

Zapraszamy do zapoznania się ze stroną internetową naszego Partnera.