Bieg Czekoladowy

/*! elementor - v3.17.0 - 08-11-2023 */ .elementor-widget-image{text-align:center}.elementor-widget-image a{display:inline-block}.elementor-widget-image a img[src$=".svg"]{width:48px}.elementor-widget-image img{vertical-align:middle;display:inline-block}

Olimpijczyk Łukasz Nowak Ambasadorem Biegu Czekoladowego!

Jesteśmy zaszczyceni, że Łukasz Nowak, lekkoatleta, były chodziarz, członek Kadry Narodowej 2006-2016, a obecnie dobrze rokujący biegacz został naszym Ambasadorem!

Łukasz to wielokrotny medalista Mistrzostw Polski we wszystkich kategorii wiekowych oraz wielokrotny reprezentant kraju na najważniejszych imprezach lekkoatletycznych w Europie i na Świecie.


Największym sukcesem naszego Ambasadora było zajęcie 6. miejsca na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie na dystansie 50 km. Jako chodziarz zajmował finałowe miejsca na Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy. Obecnie Łukasz jest trenerem biegów długich oraz nauczycielem wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej w Skokach.


Łukasz Nowak sobie:
Będąc wyczynowym sportowcem w konkurencji lekkoatletycznej jaką jest chód sportowy uczyłem się warsztatu trenerskiego od najlepszych polskich i zagranicznych trenerów, współpracowałem z wybitnymi polskimi fizjoterapeutami, trenerami przygotowania motorycznego, dietetykami, psychologami, a zdobyta wiedzę pogłębiałem studiując na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu.
Bardzo zbliżona specyfika treningu wytrzymałościowego biegacza długodystansowego i chodziarza dała mi niezwykle bogaty bagaż doświadczeń jaki procentuje teraz u moich zawodników, jakimi są biegacze na różnych poziomach zaawansowania.


Fot. archiwum Łukasza Nowaka