Bieg Czekoladowy

/*! elementor - v3.17.0 - 08-11-2023 */ .elementor-widget-image{text-align:center}.elementor-widget-image a{display:inline-block}.elementor-widget-image a img[src$=".svg"]{width:48px}.elementor-widget-image img{vertical-align:middle;display:inline-block}

Czekoladowe Telegramy Zofii i Henryka Braunów

Zimowa, Walentynkowa edycja Biegu Czekoladowego odbyła się w Parku nad Wartą w Poznaniu. To miejsce, które jest ważną “miejscówką” na mapie biegowej stolicy Wielkopolski. To tu, przed laty, odbywały się m.in. Biegi im. Henryka Brauna. Postanowiliśmy przypomnieć sylwetkę “Henia” i jego żony Zofii, fundując razem z Chocolissimo Czekoladowe Telegramy dla najstarszych uczestników V Biegu Czekoladowego-Słodkie Walentynki – Ewy Wieczorkowskiej i Zdzisława Brussa.

O pasjonującej historii Zofii i Henryka Braunów opowiada w swoim reportażu Przemek Walewski. To były ostatnie rozmowy przeprowadzone z “Heniem”, na krótko przed jego śmiercią.

Swoją przygodę z bieganiem zaczął przed II wojną światową. W 1920 r., po śmierci ojca, matka postanowiła wrócić do Polski z Berlina. Miał 12 lat, jak zaczął trenować w „Sokole”. Cztery lata później trafił do poznańskiej „Warty”. W latach 1929-1939 rywalizował z najlepszymi wówczas biegaczami: Januszem Kusocińskim, Józefem Nojim, Stanisławem Petkiewiczem.

Cały reportaż